KONTRAST DUO

Členové: Markéta Laštovičková - akordeon (studentka Národní hudební akademie v Dánsku) a Magdaléna Ochmanová - klavír (studentka Akademie múzických umění v Praze)

Kontrast duo 1

Kontrast duo se skládá ze dvou skvělých sólistek, které se při svých studiích na Pražské konzervatoři rozhodly pojmout hudbu netradičně, o čemž nasvědčuje již toto zajímavé nástrojové spojení akordeonu a klavíru. Duo vzniklo v září 2013 ve třídě komorní hry prof. Ladislava Horáka. Za tuto dobu nasbíralo mnoho zkušeností na českých i zahraničních koncertních pódiích a soutěžích. Výborným způsobem reprezentovalo Pražskou konzervatoř a Českou republiku např. na mezinárodní soutěži v chorvatské Pule, kde získalo 1. cenu (r. 2013), na mezinárodní soutěži v ruském Petrohradu rovněž zvítězilo (r. 2014), 1. cenu získalo i na mezinárodní soutěži Musica a Strumenti v italském Spoletu (r. 2015) a na Mezinárodních akordeonových dnech v Praze (r. 2016). Největší úspěch děvčata slavila svým recitálem v rámci festivalu Pražské jaro 2018.

Kontrast duo koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí (Čína, Itálie, Slovensko, Rusko, Finsko).

 

Nabízíme Vám tyto koncerty klasické hudby:

„Klasika nejen klasicky“

Unikátní kombinace akordeonu a klavíru přináší nový rozhled v oblasti klasické hudby. Dívky se v tomto programu zaměřují jak na originální kompozice současných skladatelů, tak i na nejrůznější transkripce jazzových skladeb, argentinského tanga a mnoha dalších žánrů, aby publiku ukázaly přednosti těchto dvou nástrojů.

„Od baroka po Piazzollu“

Koncert, na kterém dívky představují akordeon a klavír od baroka až po současnost. Program obsahuje i několik originálních sólových kompozic pro akordeon a klavír, které se vkusně vystřídají se skladbami pro duo. Repertoár je opravdu pestrý, aby si v něm úplně každý našel to své.

„100 let Piazzollova argentinského tanga“

Koncert věnovaný k výročí 100 let od narození slavného argentinského bandoneonisty Astora Piazzolly. Program je zaměřen na Piazzollova díla v průběhu jeho celého života. Nechybí ani průvodní slovo o jeho životě a o historii tanga.

Novinka:

V našem e-shopu můžete zakoupit první CD nahrávku Kontrast duo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení