KONTRAST DUO

Členové: Markéta Laštovičková - akordeon (studentka Národní hudební akademie v Dánsku) a Magdaléna Ochmanová - klavír (studentka Akademie múzických umění v Praze)

Kontrast duo 1

Kontrast duo se skládá ze dvou skvělých sólistek, které se při svých studiích na Pražské konzervatoři rozhodly pojmout hudbu netradičně, o čemž nasvědčuje již toto zajímavé nástrojové spojení akordeonu a klavíru. Duo vzniklo v září 2013 ve třídě komorní hry prof. Ladislava Horáka. Za tuto dobu nasbíralo mnoho zkušeností na českých i zahraničních koncertních pódiích a soutěžích. Výborným způsobem reprezentovalo Pražskou konzervatoř a Českou republiku např. na mezinárodní soutěži v chorvatské Pule, kde získalo 1. cenu (r. 2013), na mezinárodní soutěži v ruském Petrohradu rovněž zvítězilo (r. 2014), 1. cenu získalo i na mezinárodní soutěži Musica a Strumenti v italském Spoletu (r. 2015) a na Mezinárodních akordeonových dnech v Praze (r. 2016). Největší úspěch děvčata slavila svým recitálem v rámci festivalu Pražské jaro 2018.

Kontrast duo koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí (Čína, Itálie, Slovensko, Rusko, Finsko).

 

Nabízíme Vám tyto koncerty klasické hudby:

„Klasika nejen klasicky“

Unikátní kombinace akordeonu a klavíru přináší nový rozhled v oblasti klasické hudby. Dívky se v tomto programu zaměřují jak na originální kompozice současných skladatelů, tak i na nejrůznější transkripce jazzových skladeb, argentinského tanga a mnoha dalších žánrů, aby publiku ukázaly přednosti těchto dvou nástrojů.

„Od baroka po Piazzollu“

Koncert, na kterém dívky představují akordeon a klavír od baroka až po současnost. Program obsahuje i několik originálních sólových kompozic pro akordeon a klavír, které se vkusně vystřídají se skladbami pro duo. Repertoár je opravdu pestrý, aby si v něm úplně každý našel to své.

„100 let Piazzollova argentinského tanga“

Koncert věnovaný k výročí 100 let od narození slavného argentinského bandoneonisty Astora Piazzolly. Program je zaměřen na Piazzollova díla v průběhu jeho celého života. Nechybí ani průvodní slovo o jeho životě a o historii tanga.

Novinka:

V našem e-shopu můžete zakoupit první CD nahrávku Kontrast duo.

Zpět do obchodu